Elektroniczna rejestracja zdrowia i krajowe cele bezpieczeństwa pacjentów ad 5

Na przykład ONC podjęło ostatnio kilka ważnych kroków w tym kierunku wraz z wydaniem poprawionych kryteriów certyfikacji EHR 2014 (np. Nacisk na projektowanie skoncentrowane na użytkowniku i stosowanie systemów zarządzania jakością w procesie projektowania i rozwoju EHR58). Takie wysiłki należy rozszerzyć w przyszłości. Cele muszą być technicznie wykonalne, ostrożne finansowo i praktycznie możliwe do osiągnięcia w ramach obecnych ograniczeń i powinny im towarzyszyć szczegółowe wytyczne dotyczące ich realizacji. Wkładu w te cele należy szukać nie tylko od programistów EHR i klinicznych użytkowników końcowych, ale także od naukowców zajmujących się kognitywistyką, inżynierów zajmujących się czynnikami ludzkimi, projektantów grafiki i informatyków posiadających wiedzę na temat bezpieczeństwa pacjentów w złożonych środowiskach opieki zdrowotnej. Stworzenie unikalnych narodowych celów związanych z bezpieczeństwem pacjentów związanych z EHR zapewni nowy impuls inicjatywom na rzecz bezpieczeństwa pacjentów w systemie opieki zdrowotnej z funkcją EHR. Finansowanie i ujawnianie informacji
Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Departamentu ds. Weteranów lub każdej z agencji finansujących wymienionych poniżej.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Obsługiwane przez umowę o programach zaawansowanych badań strategicznych w zakresie zdrowia IT (SHARP) od ONC (10510592) (do dr Sittiga); nagrodę za rozwój kariery od National Institutes of Health (K23CA125585) (do Dr. Singh); Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Pacjentów Veterans Affairs (VA); Agencja ds. badań i jakości opieki zdrowotnej (R18HS017820); oraz Centrum Doskonałości Badań i Rozwoju Houston VA Health Services (HFP90-020). Źródła te nie odgrywały żadnej roli w przygotowaniu, przejrzeniu ani zatwierdzeniu tego artykułu.
Dziękujemy Michaelowi Shabot, MD, Ericowi Thomasowi, MD, MPH i Robertowi Murphy emu, MD, za ich komentarze na temat wcześniejszej wersji tego artykułu; i Annie Bradford, Ph.D., za pomoc przy redagowaniu wcześniejszej wersji manuskryptu.
Author Affiliations
Z University of Texas-Memorial Hermann Center for Healthcare Quality and Safety, School of Biomedical Informatics, University of Texas Health Sciences Center (DFS), Centrum Doskonałości badawczo-rozwojowej Houston VA Health Services Center oraz Centrum bezpieczeństwa pacjentów Houston VA Zapytanie, Michael E. DeBakey VA Medical Center (HS), oraz sekcja Health Services Research, Department of Medicine, Baylor College of Medicine (HS) – wszystko w Houston.

Materiał uzupełniający
Referencje (58)
1. Blumenthal D, Glaser JP. Technologia informacyjna przychodzi do medycyny. N Engl J Med 2007; 356: 2527-2534
Full Text Web of Science Medline
2. Programy motywacyjne CMS Medicare i Medicaid EHR oraz Biuro krajowego koordynatora ds. IT w dziedzinie zdrowia, lista certyfikowanych produktów medycznych dla zdrowia. data.gov, 2012 https://explore.data.gov/d/eybk-7w2b).

3. Tagalicod R, Anthony R, Kahn J. Medicare i Medicaid EHR Programy motywacyjne. 2012 (http://healthit.hhs.gov/portal/server.pt/document/956320/ehr_incentiveprogramanalysis_1_10_12_pdf).

4
[patrz też: orbimed tychy, pietrzycka specjalista stomatologii, porfiria zdjęcia ]

Powiązane tematy z artykułem: orbimed tychy pietrzycka specjalista stomatologii porfiria zdjęcia